Gdynia narodziła się z morza i marzeń... marzeń o niezależności, sile i nowoczesności. Niewielka wieś rybacka, przez wieki naleząca do pobliskiego zakonu Kartuzów, w ciągu kilkunastu lat stała się najnowocześniejszym portem w Basenie Morza Bałtyckiego. I w ten oto sposób spełniło się marzenie o własnym porcie. Ale to było dopiero preludium... Jak budowano port, kim był Bosy Antek?
Wszechobecnie morska Gdynia to spacer nabrzeżem Mola Południowego, gdzie zacumowane zostały dwa muzealne statki: Dar Pomorza i ORP Błyskawica. Tu również ulokowano Akwarium Gdyńskie ze swoimi bogatymi zbiorami wodnej fauny i flory. Na ostrodze mola, gdzie miasto bezpośrednio łączy się z morzem, Aleja Wycieczkowców – stworzona na wzór alei gwiazd. Gdynia jest najlepszym miejscem aby snuć opowieść o rodzącym się do życia polskim porcie i morskich marzeniach Polaków. W architekturze zaś, to prawdziwa perła modernizmu. (ok.3h)

Spacer przewodnicki

Każdy spacer przewodnicki można skomponować z kilku tras, łącząc je dowolnie,  lub zaproponować własny plan z uwzględnieniem miejsc, które chcesz zobaczyć (sprawdzimy, czy jest on możliwy do zrealizowania topograficznie). Jeśli chcesz wejść do środka (mowa o muzeach) poinformuj mnie wcześniej (czasem taka wizyta wymaga rezerwacji).