Zamek Malborski to miejsce szczególne, o czym świadczą nie tylko gabaryty – to największy gotycki zamek świata, ale również fakt, że kompleks ten figuruje na liście światowego dziedzictwa UNESCO, co tylko potwierdza jego niezwykłą wartość.
Ale Malborski Zamek to przede wszystkim historia ludzi, którzy go budowali, którzy w nim żyli przeżywając swoje wzloty i upadki, i którzy w nim umierali. A byli to przecież znamienici rycerze i mnisi jednego z najstarszych Zakonów Rycerskich – Zakonu Krzyżackiego, czyli właściwie rzec by trzeba- Zakonu Szpitala Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie.
Jak żyli mnisi? Czy byli bardziej rycerzami, czy zakonnikami? Co jadali? Gdzie spędzali czas na modlitwie? Czy ich życie było zgodne ze złożonymi ślubami czystości, posłuszeństwa i ubóstwa? Czemu Malbork stał się stolicą Państwa Zakonnego? Gdzie mieszkał Wielki Mistrz? Czy był ubogim bratem zakonnym, czy raczej bogatym księciem? Odpowiedzi na te pytania z pewnością znajdziemy wspólnie na Zamku.

Czas zwiedzania - ok. 3,5 godziny ( w razie potrzeby program i czas zwiedzania dostosowujemy do potrzeb grupy). Dla małych turystów - proponowane zwiedzanie wybranych miejsc na zamku i fosy, połączone z zabawami rycerskimi.

Koszt: 220 zł + bilety wstępu.

Spacer przewodnicki

Każdy spacer przewodnicki można skomponować z kilku tras, łącząc je dowolnie,  lub zaproponować własny plan z uwzględnieniem miejsc, które chcesz zobaczyć (sprawdzimy, czy jest on możliwy do zrealizowania topograficznie). Jeśli chcesz wejść do środka (mowa o muzeach) poinformuj mnie wcześniej (czasem taka wizyta wymaga rezerwacji).