Nie tak dawno, na terenie stoczni, a raczej na obszarze postoczniowym, wyrósł kadłub ogromnego statku. Niestety, nigdy nie popłynie on po morzach i oceanach, choć 30 sierpnia 2014 odbyło się jego uroczyste wodowanie ( butelką cydru - na znak solidarności z polskimi sadownikami). We wnętrzu owego kadłubu swoją siedzibę ulokowało Europejskie Centrum Solidarności, a wraz z instytucją, pojawiła się nowa, multimedialna wystawa pokazująca polską drogę do prawdziwej WOLNOŚCI. Jak zawalczono o tę wolność? Czym był Grudzień’70 i co przyniósł stoczniowcom? Jak kształtowała się opozycja i drugi obieg? Czym walczono z cenzurą? Co można było kupić w sklepach? Czym był karnawał Solidarności? I wreszcie, jak obalono komunizm w Polsce ?
Wizyta w ECS na pewno okaże się dobrą lekcją historii, albo chwilą retrospekcji dla tych, którzy byli częścią owej historii.
Wizyta w ECS
- Jeśli planujesz zwiedzanie dla grupy ( powyżej 10 osób) - zgłoś wizytę w kasach ECS nie później niż tydzień przed planowanym terminem przyjazdu kontakt / preferowany kontakt telefoniczny: 058 772 41 12 / w wyjątkowych sytuacjach e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .
- W cenę biletu wliczony jest zestaw nagłaśniający dla każdego uczestnika.
- Do ceny biletów dolicz wynagrodzenie dla przewodnika 180 zł / wizyta
- Jeśli planujesz zwiedzanie indywidualne (poniżej 10 osób) skontaktuj się bezpośrednio ze mną.
Informacje praktyczne:
- POSTÓJ AUTOKARU- 20-minutowy bezpłatny parking naziemny przy ul. Nowomiejskiej / miejsce postojowe na czas wysiadania grupy i wsiadania.
- Samochody osobowe – pod ECS znajduje się ogromny parking podziemny.
- Dla głodomorów – w budynku ECS mieści się: Elektron Bar, restauracja Amber Side i kawiarnia Corten.
- W budynku mieszczą się szatnie/ szafki – należy zatem mieć przy sobie monetę 2 zł lub żeton jej rozmiarów, w formie depozytu do szafki.