Nie tak dawno, na terenie stoczni, a raczej na obszarze postoczniowym, wyrósł kadłub ogromnego statku. Niestety, nigdy nie popłynie on po morzach i oceanach, choć 30 sierpnia 2014 odbyło się jego uroczyste wodowanie ( butelką cydru - na znak solidarności z polskimi sadownikami). We wnętrzu owego kadłubu swoją siedzibę ulokowało Europejskie Centrum Solidarności, a wraz z instytucją, pojawiła się nowa, multimedialna wystawa pokazująca polską drogę do prawdziwej WOLNOŚCI. Jak zawalczono o tę wolność? Czym był Grudzień’70 i co przyniósł stoczniowcom? Jak kształtowała się opozycja i drugi obieg? Czym walczono z cenzurą? Co można było kupić w sklepach? Czym był karnawał Solidarności? I wreszcie, jak obalono komunizm w Polsce ?
Wizyta w ECS na pewno okaże się dobrą lekcją historii, albo chwilą retrospekcji dla tych, którzy byli częścią owej historii.

Wizyta w ECS

  • Jeśli planujesz zwiedzanie dla grupy ( powyżej 10 osób) - zgłoś wizytę w kasach ECS nie później niż tydzień przed planowanym terminem przyjazdu kontakt / preferowany kontakt telefoniczny: 058 772 41 12 / w wyjątkowych sytuacjach e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .
  • W cenę biletu wliczony jest zestaw nagłaśniający dla każdego uczestnika.
  • Do ceny biletów dolicz wynagrodzenie dla przewodnika 180 zł / wizyta
  • Jeśli planujesz zwiedzanie indywidualne (poniżej 10 osób) skontaktuj się bezpośrednio ze mną.

Informacje praktyczne:

  • POSTÓJ AUTOKARU- 20-minutowy bezpłatny parking naziemny przy ul. Nowomiejskiej / miejsce postojowe na czas wysiadania grupy i wsiadania.
  • Samochody osobowe – pod ECS znajduje się ogromny parking podziemny.
  • Dla głodomorów – w budynku ECS mieści się: Elektron Bar, restauracja Amber Side i kawiarnia Corten.
  • W budynku mieszczą się szatnie/ szafki – należy zatem mieć przy sobie monetę 2 zł lub żeton jej rozmiarów, w formie depozytu do szafki.

Spacer przewodnicki

Każdy spacer przewodnicki można skomponować z kilku tras, łącząc je dowolnie,  lub zaproponować własny plan z uwzględnieniem miejsc, które chcesz zobaczyć (sprawdzimy, czy jest on możliwy do zrealizowania topograficznie). Jeśli chcesz wejść do środka (mowa o muzeach) poinformuj mnie wcześniej (czasem taka wizyta wymaga rezerwacji).